wtorek, 14 września 2021

GALARETKOWIEC Z PIANKĄ WANILIOWO - CYTRYNOWĄ I HERBATNIKAMI

 

deser  z galaretkami i herbatnikami
galaretkowiec z pianką waniliowo - cytrynową i herbatnikami

Nie chciało mi się w weekend niczego piec, więc wymyśliłam deser o nazwie galaretkowiec z pianką waniliowo - cytrynową i herbatnikami. Wykorzystałam składniki, które miałam w domu. Szybki deser do niedzielnej kawki, zachęcam do wypróbowania. Mam nadzieję, że będzie Wam smakować :-)


Składniki:

  • 2 galaretki cytrynowe
  • 2 galaretki agrestowe
  • 2 galaretki truskawkowe
  • 400 g serka waniliowego
  • kompot z brzoskwiń albo puszka brzoskwiń
  • kieliszek wódki (opcjonalnie)
  • 5 opakowań herbatników (14 g każde)


Wykonanie:

Szklanka - 250 ml 

Galaretki cytrynowe zalać 1,5 szklanki gorącej wody, dokładnie wymieszać i schłodzić do stężenia. Brzoskwinie odsączyć z zalewy. Jeśli są duże przekroić je na pół. 

Do soku brzoskwiniowego dodać kieliszek wódki (opcjonalnie), trochę ciepłej wody, wszystko wymieszać i maczać w soku herbatniki. Namoczone herbatniki pokruszyć i dać na spód pucharków. 

Serek waniliowy włożyć do miski. Tężejącą się galaretkę cytrynową wlać do serka i dokładnie zmiksować. Pianką waniliowo - cytrynową polać herbatniki, schłodzić w lodówce do stężenia.

Galaretki truskawkowe zalać 2 szklankami gorącej wody, to samo zrobić z galaretkami agrestowymi. Schłodzić obydwie galaretki do stężenia. 

Na piankę wyłożyć odsączone brzoskwinie (można tutaj użyć dowolnych owoców). Tężejącą się galaretką truskawkową zalać brzoskwinie, schłodzić w lodówce do stężenia. Na stężałą galaretkę truskawkową wylać tężejącą się galaretkę agrestową. Deser chłodzić w lodówce, najlepiej całą noc.

 Smacznego!


Zapraszam również na: Bajaderki

GALARETKOWIEC Z PIANKĄ WANILIOWO - CYTRYNOWĄ I HERBATNIKAMI

GALARETKOWIEC Z PIANKĄ WANILIOWO - CYTRYNOWĄ I HERBATNIKAMI

 

Print Friendly and PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz